dinsiz sıfat: dini inancı olmayan* anlamına gelir. Bu site içinde, dışındaki diğer web/mobil sayfalarda veya isminde, logosunda ve diğer tüm dinsiz.net sitesi sahibine ait ilgili sitelerde/profillerde dini değerlerle saygısızlık yapılmamakta, herhangi bir dine hakaret, bir kesimin inancını aşağılama veya benzeri suç unsurları bulunmamakta, bulundurulmamakta ve barındırılmamaktadır. İlgili kullanıcı adı veya bazı yerlerde de kullanılan dinsiz pezevenk, 3. şahıs gözünden üretilmiş bir mecazdır. Site, herhangi bir özendirme, yönlendirme yapmayı amaç edinmemiştir. İçerik hayal ürünü ve karakterler kurgudur.

Korumalı: gladyatör kararını arenada verir

Selam,

Bu yazı korumalı ikonuyla lanse ediliyor, yani şu anlamı taşımakta: bu içeriği sikseler okuyamazsın..

Konuyu biraz daha açacak olursak, ülkemizdeki yasalar (5651 yasası) gereği bir kişi, kurum veya kuruluşa hakaret, saldırı veya karalama kampanyaları herkese açık yayınlanamaz. Kişilerin inançlarına saldırı, hakaret veya her ne sikimse bunlardan herhangi birini yapmak suç. Böyle şeyler yapmadığım halde yazıları gizlememdeki asıl sebep, mahkemede “eki eki şaka yapıyodum ben ya, ciddi değildim ki?” diyemeyecek olmamdır. Buna ek olarak bazı yazıları da kişilere özel, içimi dökmek veya ona küfür etmek için yazıyorum. Bir nevi gıybet diyelim.

Velhasılkelam, sitedeki kilit ikonuna sahip “korumalı” yazılar için bir telefon numarası talep ediyorum. Bu numara, yazıyı okumasına izin verdiğim bir kişi veya içeriğini anlayacağına emin olduğum birkaç kişi için yazdığım anlamına geliyor. Aşağıdaki kutuya telefon numaranı girersen şansını deneyebilirsin, şayet ki ilk defa bloğuma giriyorsan ve ben seni tanımıyorsam boşuna vakit kaybetme, çık derim. Kaç kurtar kendini.